Menu Sluiten

Covid in Kamuli

De Oegandese overheid heeft maatregelen genomen om de verspreiding van het virus te vertragen. Het zijn dezelfde soort maatregelen als die wij inmiddels kennen. Afstand, hygiëne, enzovoort. Het Ministerie van Onderwijs in Kampala heeft mooie lespakketten op het internet gezet. Maar…op heel veel plaatsen in dit land is geen internetverbinding. In Kamuli, maar heel beperkt. De goede bedoelingen brengen niets goeds bij de leerlingen van de school. Als de school gesloten blijft, lopen veel kinderen van arme ouders, hun dagelijkse schoolmaaltijd mis. Gelukkig hielp het hoofd van de school mee om de honger te bestrijden. Met succes want er kon voedsel aangekocht worden. Ook onze gemeente heeft goed bijgedragen. Volgens de officiele cijfers heeft Oeganda op dit moment 2263 ziektegevallen, 1226 mensen zijn hersteld en 20 mensen stierven. Dat zijn de officiële getallen. Intussen is de ontwikkeling van dit land in Afrika ernstig gestagneerd. Maar de mensen verliezen de moed niet. De uitvoering van de bouw van de school wordt gewoon voortgezet. Kizito, met zijn leerkrachten geeft niet op. En de vrouwengroep onder leiding van Josephine zéker niet.