Menu Sluiten

De nieuwe dominee stelt zich voor

Ik ben Hermen Kroesbergen.

Op 27 september hoop ik als predikant aan de Protestantse gemeente Heumen verbonden te worden. Ik ben 43 jaar oud. Na predikant te zijn geweest in Oudenhoorn op Voorne-Putten, vertrokken mijn vrouw Johanneke en ik eind 2011 naar Zambia. Daar hebben we voor Kerk in Actie zes jaar lesgegeven aan aanstaande predikanten in protestantse kerken uit de regio. Johanneke is godsdienstwetenschapper, dus zij gaf sociaalwetenschappelijke vakken, en ik gaf theologie en filosofie. In de tijd daarna heb ik in Pretoria, Zuid-Afrika, een boek geschreven over wat ik heb geleerd over geloofstaal in zuidelijk Afrika. We hebben genoten van onze tijd in zuidelijk Afrika. Johanneke is ook fotograaf, dus we hebben veel prachtige beelden van dieren en mensen om ons te herinneren aan ons leven daar. Ze blijft vanuit Nederland artikelen schrijven over godsdienst in Zambia voor de universiteit van Pretoria.

Nu is het tijd om weer predikant in Nederland te worden. Het sprak me aan hoe de Protestantse gemeente Heumen zich presenteert: als open, oecumenisch en eigenzinnig – zo zie ik mijzelf ook. Ik vind het interessant om te zien hoe mensen, met wie je heel gewoon samenleeft in het leven van alledag, tegelijkertijd op een heel eigen en andere manier in het leven kunnen staan. Dat vind ik inspirerend, ook in een veelkleurige gemeente als Heumen: als je je openstelt voor elkaar kun je zoveel van elkaar leren. Dat naar voren laten komen zie ik als één van mijn belangrijkste taken als predikant – laten zien hoe je dingen steeds toch ook anders kunt zien, en juist daarin samen kerk-zijn. We kijken er naar uit jullie te leren kennen en samen met jullie gemeente van Christus te zijn!