Menu Sluiten

Herdenking Slag op de Mookerheide

In 2024 is het 450 jaar geleden dat de Slag op de Mookerheide heeft plaatsgevonden. In onze kerk staat er prominent een groot gedenkteken voor en eerder hoorden we er bij het Winterwerk een lezing over. Op zaterdag 13 april bent u van 11.00 tot 14.00 uur welkom in onze kerk waar het gilde en een verhalen-verteller zullen optreden en later die dag is er feest rond de rooms-katholieke kerk in Mook.

Op zondag 14 april komen we in de rooms-katholieke kerk in Mook samen om de verbroedering tussen protestant en rooms-katholiek te vieren. In plaats van de oorlog na te spelen – er is al genoeg oorlog – is gekozen voor een oecumenische viering van de vrede. Uit Micha 4 horen we “Geen mens zal meer weten wat oorlog is”. Om 10.00 uur begint de viering geleid door pastoor Theo Miedema en predikant Hermen Kroesbergen met medewerking van onze cantorij en de Mookse Broederschap van de Sanghers, aansluitend zijn er enkele presentaties over de Slag op de Mookerheide en we sluiten de herdenking af met een gezamenlijke lunch vanaf 12.00 uur op het Raadhuisplein in Mook. Zorg dat je deze belangrijke gebeurtenis voor onze regio niet mist!

Kinderen centraal bij herdenking 'Slag op de Mookerheide' -  MaasduinenCentraal de regio ... dat zijn wij