Menu Sluiten

Mindfulness en geloof!?

Aanstaande zondag wordt de overweging verzorgd door Vera van Middelkoop. Tijdens haar carrière als Sociaal Psychiatrisch Verpleegkundige heeft zij veel gewerkt met mensen met blijvende klachten. Zij is inmiddels ruim 15 jaar professioneel Mindfulness trainer en heeft gemerkt dat de training mensen helpt om met meer afstand naar hun gewoontepatronen te kijken en meer in het hier en nu te leven. Mindfulness is geen trucje, zo benadrukt ze, maar vraagt veel beoefening.

Mensen vertelden haar geregeld dat ze bang waren dat Mindfulness niet paste bij hun geloofsovertuiging. Tijdens de ‘preek van de leek’ die zij in deze viering zal verzorgen, staan we hierbij stil. De schriftlezing uit 1 Koningen 19: 8-13, over de profeet Elia die God niet ontmoet in een krachtige windvlaag of aardbeving, maar juist in een zachte bries, sluit hierbij aan.