Menu Sluiten

Museumtip

The Last Supper, Raoef Mamedov

5 maart 2022 t/m 22 mei 2022

Recent wist Museum Krona The Last Supper, een monumentaal vijfdelig fotowerk uit 1998 van de Russische fotograaf-cineast Raoef Mamedov te verwerven. Met deze aankoop, een van de meest ambitieuze van het museum van de afgelopen jaren, wordt de collectie verrijkt met een werk dat velen weet te ontroeren. Geïnspireerd op het meesterwerk van Leonardo Da Vinci heeft de fotograaf de rollen van Jezus en zijn apostelen toebedeeld aan mensen met een downsyndroom. Een vorm van eerbewijs aan een in Rusland in psychiatrische centra weggeborgen groep.  In de expositie wordt ontvouwd hoe Mamedov en andere kunstenaars zich hebben laten inspireren door het beroemde Laatste Avondmaal van Da Vinci. Hierbij zijn onder andere een print van een vroege, zeer goede kopie van Da Vinci’s Laatste Avondmaal en werken van onder andere Marc Mulders en Constant Nieuwenhuys te zien.                                                                                                            

Te zien in Museum Krona, Veghelsedijk 25, 5401 PB Uden