Menu Sluiten

Opvang van Oekraïners

Als je de beelden ziet en de verhalen leest van vluchtende mensen dan wordt je met ontferming bewogen en tegelijkertijd realiseer je je dat je wellicht niet zo heel veel kan doen behalve geld storten op giro 555.

Of zijn er ook andere mogelijkheden?  Die zijn er. Er worden door Vluchtelingenwerk gastgezinnen gevraagd voor tijdelijke bewoning. Als je op de website van Vluchtelingenwerk kijkt word je doorverwezen naar Takecarebnb. Heb je ruimte in je huis over, dan kan je die laten gebruiken door vluchtelingen uit Oekraïne. Op de website van Takecarebnb is al een aanmeldformulier dat je zo kan invullen. Dat verplicht nog tot niets. Na de aanmelding komt er een gesprek met een matchmaker om te kijken of er echt een match te maken valt. Bij toeval spraken Will Hagens en ik daar met elkaar over, omdat wij met de gedachte rondliepen om iets meer te doen dan alleen een geldelijke donatie. Die samenspraak resulteerde in dit bericht.

Will Hagens, Leo Kranendonk