Menu Sluiten

Restauratie aan de kerk

Na lang voorbereidend werk heeft de aannemer eindelijk de tijd gevonden om de restauratie aan de toren van de kerk te beginnen. Zoals ieder weet is door de afgelopen COVID periode veel werk uitgesteld en verschoven naar achteren, zo ook dit werk aan de toren. Na inspecties en advies wat wij al jaren krijgen van Monumentenwacht Gelderland was al in 2019/2020 besloten de aannemer er bij te betrekken. Dit is voor onze stichting het bouwbedrijf Van Dinther uit Schaijk, die ook al de vorige restauratie heeft gedaan. De offerte voor deze opdracht is al in 2020 opgemaakt.

Dinsdag 29 juni is begonnen met de opbouw van de steigers, en daarna direct aansluitend zal begonnen worden aan de klus om de toren er weer piekfijn (zover dat kan natuurlijk) te laten uitzien. Het werk zal bestaan uit het uithakken/uitboren van stenen en voegen, vervangen van stenen zo nodig en voorzien van nieuwe voegen, controle en reparatie van loodwerk en soldeernaden en dakpannen, en het bijwerken van schilderwerk. Zij zullen zo veel mogelijk de ongemakken beperken en de bereikbaarheid van de kerk mogelijk houden. De hele klus zal ongeveer 5 weken gaan duren, en dan maar hopen dat we daar weer jaren van mogen genieten!