Menu Sluiten

Winterwerk: De nationale invloed op ons denken en doen

In de corona tijd droegen de Duitsers en Belgen al lang mondkapjes, terwijl in Nederland het RIVM beweerde dat het geen nut had. Reden voor België de grens te sluiten. In Nederland is vrij ongemerkt de pensioengerechtigde leeftijd naar 67 jaar verhoogd. In Frankrijk leidt een voorstel om deze leeftijd te verhogen tot 64 jaar, tot heftige protesten. In de Verenigde Staten hebben werknemers weinig bescherming. Dit zijn voorbeelden van grote verschillen tussen Westerse landen. In deze lezing laten we zien wat de oorzaken van deze verschillen zijn en hoe deze doorwerken in zowel het denken (wetenschap) als het doen van mensen.  

Eelke de Jong is emeritus-hoogleraar Internationale economie aan de Radboud Universiteit. De laatste 25 jaar heeft hij veel onderzoek gedaan naar het verband tussen dominante waarden en economie. 

De lezing vindt plaats op dinsdag 19 maart van 20:00 tot 22:00 uur in De Horst, Horst 1 te Malden.