Menu Sluiten

Winterwerkavond 24 oktober: Ronald Tinnevelt over Polarisatie

Hierbij nodigen we u uit deel te nemen aan de tweede Oecumenisch Winterwerkavond dit seizoen.

Dinsdag 24 oktober 2023 zal Ronald Tinnevelt een inleiding houden over Polarisatie. 

Polarisatie is een thema dat ons steeds meer bezighoudt. Een kleine greep uit de krantenkoppen van het afgelopen jaar:  ‘Nederlanders maken zich toenemend zorgen over polarisatie, politiek en democratie’, ‘Iedereen zijn eigen waarheid: hoe polarisatie vrienden en families uiteendrijft’,  ‘Agenten gebruiken vaker geweld, volgens politie door polarisatie samenleving’ ‘Verbinding of polarisering, dat is de echte keuze in 2024’. Polarisatie lijkt een groot gevaar voor politiek en samenleving. De SIRE-campagne ‘Verlies elkaar niet als polarisatie dichtbij komt’ versterkt dit beeld. Maar klopt dit eigenlijk wel? Kent Nederland steeds meer polarisatie? Is polarisatie werkelijk altijd slecht? En wat is polarisatie eigenlijk? Deze en andere vragen zullen tijdens de lezing centraal staan.

Ronald Tinnevelt is hoogleraar rechtsfilosofie aan de Radboud Universiteit. 

We hopen dat u naar deze lezing komt luisteren

Locatie: vergaderzaal, De Horst 1 in Malden
Tijd: 20-22  uur.

Na afloop is er een vrijwillige bijdrage om de kosten te dekken